- Články -

SEO Copywriting aneb podejte mi nápad a gumu

Přidáno 2013-08-14, Napísal Pavel Jartym v kategórií SEO, Použitelnost webu
 
 
SEO a Copywriting v ringu
 
Vážení přátele, v levém koutě je úřadující šampión těžké váhy s přezdívkou SEO a v pravém rohu nedočkavě přešlapuje jeho podceňovaný vyzývatel jménem Copywriting. Pánové, prosím o férový souboj, pravidla jistě oba dva znáte.
 
SEO copywriting je činnost zaměřená na celkovou kvalitu textového obsahu. Čtenáři má přinést zajímavé a užitečné informace.
 
Co to tedy znamená?
 
  • Vědět, pro koho a o čem píši.
  • Stylisticky i gramaticky text správně napsat a vhodně jej rozčlenit (lidé většinou text „skenují“).
  • Hovořit k jasně definované cílové skupině.
  • Srozumitelně informovat a nevtíravým způsobem zaujmout i pobavit..
 
SEO a Copywriting v prvním kole
 
 
Na webovém „oceánu“ se situace má dnes většinou tak, že web má přívětivou grafiku a dobře vytvořené uživatelské rozhraní, přehlednou strukturu a po odmávnutí a odkazový profil odpovídající svému oborovému zaměření.
 
Definitivně pryč je snad doba bizarně svítících ikonek a bannerů, kdy uživatel začíná pochybovat, jestli tento web je o zahradních sekačkách nebo o zaručeně chutném indickém koření.
 
Ale textový obsah? Při čtení některých neuměle či účelově vytvořených textů se uživatel, může občas cítit, jako kdybyste ho opařili virtuální kávou. Chaotická směs slov a vět je určena - komu samozřejmě jinému než – webovým vyhledávačům. Dále mechanické „datlování“ klíčových slov do každého řádku a hlavně nevymyslet nic původního, ale vše tak nějak „slepě“ splácat do sebe. Přátele, tudy cesta tedy rozhodně nevede.
 
SEO levým hákem (vlastně klíčovým slovem) ukončilo první kolo ve svůj prospěch.
 
SEO a Copywriting v druhém kole
 
Grafika, design, přehlednost a... Už víte, že ano? Unikátní text pro každou jednotlivou webovou stránku. Text, který je věcně srozumitelný a dobře zformulovaný, může podnítit uživatele k akci.
 
Mnohé společnosti a majitelé webů přestávají copywriting a jejich autory opomíjet a textová složka si pomalu, ale jistě upevňuje své postavení v reklamní sféře dnešní SEO komunity.
 
Opravdu mocní a obchodu znalí SEO „šamani“ ve své chýši (kanceláři) míchají své poznatky do komplexní masti, která po následné aplikaci „nesmrdí“, ale přináší léčivý balzám pro vaše webové stránky.
 
V druhém kolem Copywriting poctivým pravým hákem srovnal stav zápasu. Vážení přátelé, po krátké přestávce, kde vám představíme mecenáše dnešního zápasu a vynálezce ekologických zahradních sekaček s vůní indického koření, se máme v dalším kole určitě na co těšit a vypadá to rozhodně na velmi zajímavý večer.
 
 
 

 

 

Naši klienti
202%

...je nárůst cílených návštev u našeho
klienta pojisťovny Kupeg po třech
měsících

0

...je počet zbytečných katalogů, do
kterých vás budeme registrovat.
Opravdu je to k ničemu :)

365

...je průměrný počet dní v roce
věnovaný práci, která nás baví